Taşıma suyla şampuana gerek var mı?

“Duştan su akarken neden onca plastik ve suyu ordan oraya dünyalarca yol götürüyoruz” demiş “Everist”çiler. L’Oreal, Body Shop ve Revlon gibi dünya kozmetik devlerinde çalışmış iki kadın profesyonel hem çevreci, hem üstün performans gösteren saç bakım ürünleri üretmeye girişmişler.

Kullandığımız şampuan ve saç kremlerinin %70’i sudan oluşuyormuş. Suyu kaldırınca hacim üçte birine iniyor. Bu macunu plastik yerine %100 dönüşümlü alüminyum tüplere koyarsanız, ambalajı da dönüşümlü karton kutulardan yaparsanız, geriye sadece küçük plastik kapaklar kalıyor, onları da şirket hazırladığı bir program dahilinde sizden topluyor, dolayısıyla hem ambalaj hem taşıma masrafı yönünden (mevcut alternatiflere kıyasla) oldukça sürdürülebilir bir ürün elde ediyorsunuz.

Saçınızı bu işi için yapılmış sabunlarla da yıkayabilirsiniz ama işte orada da tüketici deneyimi giriyor, o sabunun ıslandıktan sonra elimizde veya sabunlukta ne hale geldiğini hepimiz biliyoruz. 😏

DYF’de Ceren ve Erol ile amaç konuşmuştuk, işte dünyayı kurtarmadan da fayda sunan güzel bir iş değil mi? Siz kullanır mıydınız?

Haber kaynağı:
https://info.trendwatching.com/innovation-of-the-day-everist-launches-first-waterless-shampoo-and-conditioner-concentrates?utm_campaign=iotd&utm_medium=email&_hsmi=106552696&_hsenc=p2ANqtz-_d48XSa9cJcjAQLGFijwyd2LzJeLcnWqPvikWK5bXkVsdHZHvs8kdDd4EltMMhb2yrYtVTwzQoE7XSFDYb-GhRa49kjA&utm_content=106551735&utm_source=hs_email

Bunu paylaşın
Tartışmaya katılın

Okumaya devam edin