İhsan Özçıtak ile Veri Temelli Davranışsal Pazarlama

Değer Yaratmanın Formülü | Podcastinde bu haftaki konuğum veri temelli davranışsal pazarlama şirketi Deeper Yönetici Ortağı Ihsan Ozcitak.

Boğaziçi’nde iktisat okurken başlayan tiyatro aşkını 30 yaşında teselli ikramiyesi olarak reklamcılıkla değiştiren İhsan, yaklaşık 10 yıl süren strateji ve yöneticilik görevlerinin ardından Deeper’a katılmış.

Söyleşimize tiyatronun pazarlamaya katkısından başladık, hem insanı anlamaya hem de sorunlara hikayeleştirerek çözüm sunmakta.
Daha sonra ortak tutkumuz olan davranış psikolojisinden, kültürlerin davranışlara etkisinden, dürtmenin etiğinden bahsettik.

Son günlerde WhatsApp’ın yeni kullanıcı sözleşmesi tartışılıyor, biz bu kaydı iki hafta önce yapmıştık ama tam da bu konuyu konuştuk, sosyal medya tekellerinin ellerindeki veri hakkında açık kaynaklı bitcoin mantığıyla çalışan sistemlerin kurulması gerektiğini söylüyor.

Son olarak, Deeper’da nasıl sosyal medya reklam araçlarını kitleleri tanıma ve hedefleme yöntemine dönüştürdüklerini örnekleriyle açıkladı.

İhsan’ın birçok referansla desteklediği konuşmasını ve güncel konulara değinen ufuk turunu podcast bölümünden dinlemenizi tavsiye ediyorum.

Bunu paylaşın
Tartışmaya katılın