Değişim öğretmenle başlar

Değer Yaratmanın Formülü | Podcastinde bu hafta Öğretmen Ağı‘nı konuştuk. Eğitim konusunda çok paylaşımım olmuştur, Bu konuya baş koymuş, PISA testlerini birçoğumuzun radarına sokan Selcuk Sirin Hoca’nın kitaplarını da özetlemiş paylaşmıştım iki yıl kadar önce buradan https://lnkd.in/dpxtAFe.

Her fırsatta da söylerim, ülkemizin büyük grupları sorumluluk almalı, iş birikiminden bilgisinden bu alana transfer yapmalı diye. Meğer 6 büyük vakıf bu alanda güçlerini birleştirmişler ve yaklaşık 5 senedir mesafe kat ediyorlarmış. Buna çok sevinmekle beraber biraz şaşırdım. Neden bu değerli inisiyatif daha çok duyurulmaz diye. Ama sonra düşününce odağın iş yapmakta kalması “pazarlanmasına” kaymaması da çok anlamlı. Sanıyorum konuya ilgi duyan kişiler de bir şekilde haberdar oluyorlar bu oluşumdan. Böylece ağ daha sağlıklı bir şekilde organik büyümeye devam ediyor.

En önemlisi de eğitim ordusu üzerinde bıraktığı tesir ve bir şeyleri değiştirebiliriz duygusu, sistem için değilse bile, kendimiz ve etki alanımızdaki çevre için… 💪

Bunu paylaşın
Tartışmaya katılın