Hülya Mutlu ile Doğru Tedavi için Doğru Teşhis

Değer Yaratmanın Formülü | Podcastinde bu bölümdeki konuğum eğitmen, konuşmacı ve yönetim danışmanı Hülya Mutlu

Hülya Hanım’la liderin sorumluluğu üzerine sohbetimize başladık. Türkiye’de liderlerin belki de gereğinden fazla operasyonla zaman geçirdikleri, stratejiyi belirlemek ve insanları yönetmek konusuna daha az eğildikleri yönündeki gözlemini aktardı. Liderlerin belli bir şirket kültürünü ve sistemi yerleştirirken çalışanların da ellerinden gelenin en iyisini yapma yükümlülüğüne sahip olduğunu belirtti.

En çarpıcı yorumlarından biri Türkiye’de günü kurtarmaya çalışmaktan, doğru teşhislerle sürdürülebilir bir değer yaratmanın zorluğu oldu. Hülya Hanım ebeveyn, çocuk ve yetişkin egolarımızın farkında olmanın iletişim ve ilişki yönetimindeki önemini anlattı.

Soru sormanın hem karşımızdakine değer verdiğimizi göstermek ve onu motive etmek, hem de varsayımlarımızın bizi yanıltması ihtimalini ortadan kaldırdığının altını çizdi.

Mizahı çok etkin bir biçimde kullandığını düşündüğüm Hülya Hanım, fiziksel sağlık ve stresle başa çıkmaktaki faydalarının yanı sıra öğrenmeyi duyguyla birleştirdiği ve sosyal anlamda işbirliğini arttırdığı için mizahın çok etkin bir araç olduğunu söyledi.

Bizim de çok keyif aldığımız bu sohbeti podcast bölümünden dinleyebilirsiniz.

Bunu paylaşın
Tartışmaya katılın

Okumaya devam edin