Gençler bilebilse, yaşlılar yapabilse!

İnsan hayatını özetleyen bir deyiş. Ama aslında daha çok modern hayatı anlatıyor herhalde. Yani son birkaç yüz yıl öncesine kadar herkesin köyünde doğup, yaşayıp, öldüğü zamanlarda gençler ve çocuklar da büyüklerin hikmetinden daha çok faydalanıyorlardı. Yaşlılar da belki daha sosyal ve hareketli yaşamda dinç kalıyorlardı.

Avustralyalı Thinkerbell Pty Ltd yaratıcı ajansı “Thrive@55” adında sadece 55 yaş ve üstünün katılabileceği bir stajyer programı başlatıyormuş. Ben henüz başvuramayacak olsam da memnuniyetim emeklilere gün doğmasından değil. Ajans ileri yaşlardaki insanların yaşam tecrübelerinden faydalanmak için bu programı başlatmış (dünyada da 50 yaşın üstünde ajans çalışanı %5’i kadarmış). Program stratejiden, yaratıcılığa ve çizerliğe bütün pozisyonları kapsıyormuş.

Geçenlerde yine Avustralya’da bir şehir için gerçekleştirilen projede büyükanne-baba’larla torunları bir araya getiren bir kamu çalışanın da yer aldığı çalışma grupları oluşturulduğunu okumuştum. Çeşitlilik deyince akla önce ırk ve cinsiyet geliyor belki ama bilinçli dünya giderek bunun önemini “yeniden” keşfediyor 😉

Haberin kaynağı https://www.trendhunter.com/trends/thrive55

Bunu paylaşın
Tartışmaya katılın

Okumaya devam edin