Tutku

Kişisel gelişim üzerine arada bir önüme çıkan videoları seyrediyor veya makale okuyordum ama epeydir kitap okumuyorum, en son İKİGAİ’yi okumuştum herhalde iki yıl kadar önce. Bu konunun önemine inanmadığımdan değil kendi yolumu bulduğumu düşündüğüm için.

Eski iş arkadaşım Sebnem Bolkan Arın “Tutku: İçindeki Süper Güç” isimli bir kitap yazmış, zaten kendisi de ışıl ışıl bir insandır, paylaşımlarını görmüş olmalısınız.

Şebnem tutku’yla bir yolculuğa çıkarıyor bizi. Emin olduğum bazı konularda bile düşündürdü beni, yeterince rafine hale getirmediğimi fark ettim kendi tutkumu.

Bu arada kişisel gelişim kitabı gibi görünse de, pazarlamayla da evlendirmis sade anlatımını, eski bir pazarlama uzmanı olarak. Bölüm sonlarında verdiği özetler de mesajlarını pekistiriyor.

Kitabın sonunda ise “passion project” metodunu açmış, egzersizleri yaparak siz de tutkunuzu keşfedip yol haritanızı çıkarabiliyorsunuz.

Son zamanlarda iletişime geçtiğimiz gençlere bir takım basit örneklerle tutkularını nasıl bulacakları hakkında ipuçları veriyordum. Artık bu kitabı tavsiye edeceğim.

Bunu paylaşın
Tartışmaya katılın

Okumaya devam edin