Lerzan Erkan ile İK’nın Yarınına Bakış

Değer Yaratmanın Formülü | Podcastinde bu haftaki konuğum İK Yönetim Sistemleri Tasarımcısı ve Eğitmen Lerzan Erkan

Lerzan Hanım ile uzmanlığı olan iki konuda bir söyleşi gerçekleştirdik. Öncelikle insan kaynakları yönetiminde, performans yönetiminden işe alım süreçlerine değişmesi gereken bakış açılarından konuştuk. Şüphesiz değişim için gerekli olan çatışmaların farkında olmak ve bunları çözmek için samimi bir çaba içinde olmak.

Söyleşimizin ikinci kısmında ise iş güvenliği konusuna değindik. Dünyada iş kazaların %98’inin önlenebilir oluşunu, bu konuda şirketlerin ve çalışanların sorumluluklarının neler olduğunu konuştuk. Kara Kutu Düşünme Modeli adlı kitapta anlatılan kazalardan öğrenmenin öneminden örnek verdim, Lerzan Hanım ise sistem bakışından bahsetti. Çözüm olarak herkesin sorumluluğunun bilincine vararak bir “iş sağlığı güvenliği lideri” olabileceğinin altını çizdi.

Dönüp dolaşıp aynı noktaya geliyoruz. Endüstri devriminin ürünü, süreçleri, verimliliği, karlılığı el üstünde tutan yaklaşımının çalışan, tüketen insan için değer yaratmaya çevrilmesi, tabii bunu yaparken de türümüzün yanı sıra tüm canlı hayatın korunması.

Bunu paylaşın
Tartışmaya katılın

Okumaya devam edin