Dr.Hüseyin Güler ile Geleneksel Bir Sektörde İnovasyon Kültürü İnşa Etme

Bu hafta Değer Yaratmanın Formülü | Podcastinde konuğum Kastamonu Entegre AŞ İş Planlama ve İnovasyon Direktörü Dr. Huseyin Guler.

20 yıllık iş yaşamında özel sektör, kamu kuruluşlarında ve üniversitede inovasyon kültürü inşa etmek üzerine araştıran, üreten, çalışan, bu konuda hem politika geliştirme, hem akademik hem pratik anlamda deneyime sahip bir uzman.

İnovasyonu “değer yaratan bir yenilik” olarak tanımlayan Dr.Güler’i Değer Yaratmanın Formülü podcastin ev sahibi olarak konuk olarak ağırlamak benim için ayrı bir mutluluk.

Kendisiyle Kamu destekleri (AB, EBRD, TÜBİTAK, Üniversite-Sanayi işbirlikleri) ile, müşterilerle ortak olarak ve kurum içi girişimcilik yoluyla geliştirdikleri proje portföylerinden konuştuk. Bu projeleri hayata geçiren start-uplar, üniversiteler, KOBİ’ler, tedarikçi ve müşterilerin oluşturduğu 5’li ekosistemden bahsetti Dr.Güler.

KAES’in PERYÖN’den İK’da Dijital Dönüşüm ve İnovasyon alanında aldığı ödüle de konu olan inovasyon kültürü çalışmaları üç temel kavrama dayanıyor; fikri denklik, empati ve kolektif zeka. Söyleşimizde Hüseyin Bey bu kavramları örnekleriyle bizlere açıyor.

Tartışmaya katılın

Okumaya devam edin