Kriz ve inovasyon

Kriz inovasyon için en uygun fırsattır. Mevcut düzenin bozulduğu ve belirsizliğin hakim olduğu durum insanların yeniliklere en açık oldukları zamandır.
Dayanışmak güzel, iyi durumda olanların muhtaçlara yardım eli uzatması da çok değerli. Ama “şirketler” için empati göstermekten çok, hem kendi şirketlerini daha güvenli kılacakları hem de fayda sağlayacakları eylemler içinde bulunmaları daha önemli.
Maximum Kart anlaşmalı Petrol Ofisi istasyonlarında araçtan inmeden temassız ödeme ile benzin almanızı sağlıyor. Birçok ülkede süpermarketler açılıştan sonra, stoklar yenilenmişken ilk saatlerini sadece yaşlıların alışverişine ayırdılar. Hepsinde müşteri için bir fayda ve şirketler açısından bir cazibe ve kazanç var.
Öte yandan Danimarkalı bir perakendeci Rotunden ise bir şişe dezenfektan jeli 4 dolara, iki tane alırsanız 100 dolara satmaya başladı. Bu şüphesiz, bir ilan çıkmaktan veya sosyal medya postu paylaşmaktan daha anlamlı bir eylem ve duruş göstergesi. Yapması zor mu, hiç değil sadece bir zihniyet meselesi. #kriz #inovasyon

Bunu paylaşın
Tartışmaya katılın