Kurum kültürü bombası

Oppenheimer’ın Uranyum ve Plutonyum’u varsa benim de Curiosium, Diversium, Collectivium, Positivium ve Actorientum’um var!

Merak etmeyin benimkiler patlamıyor, aksine; benimkiler içinde yoksa bir şirket fena patlayabiliyor. Einstein’ın dediği gibi önyargıları parçalamak atomu parçalamaktan zor. Ama işte benim elementler de bir araya getirilebilirse (kolay demiyorum) ama hatalı varsayımları, süregelen sorunları, yanlı bakış açısını, başına buyruk kararları ve boşa giden yatırımları parçalayabiliyor.

Değer Yaratmanın Formülü’nü her fırsatta dile getiriyorum. Yine de Linkedin ahalisi içinde 5 elementten oluşan bu bileşkeyi (formülü) bilenlerin oranı, Adana nüfusu içindeki sarışın mavi gözlüler kadar olabilir. Saymadım ama bahse girebilirim. Yanılsam da karlı çıkarım sonuçta.

Neslihan‘la yaptığımız söyleşinin son bölümünde, ilk beş buçuk dakikada bu elementlerden bahsettim. Neslihan’ın güzel takip sorularıyla geri bildirimin öneminden ve zorluğundan, kurucusu olduğum toplulukların bugününden ve geleceğinden konuştuk.

Söyleşimizi verdiğiniz bir çay molasında (15 dakikadan kısa) izleyebilirsiniz. Çaylar sizin şirketten tabii. 😁

Bunu paylaşın
Tartışmaya katılın

Okumaya devam edin