Zeynep Kömürcü Bulut ile Dijital Pazarlama ve İşgücü

Değer Yaratmanın Formülü | Podcastinde bu hafta konuğum dijital pazarlama stratejisti ve yazar Zeynep Kömürcü Bulut.

Zeynep gördüğüm en inovatif insanlardan. 2018’de dijital ebeveynleri istihdam edeceği uzaktan çalışan bir dijital pazarlama ajansı olarak kurguladığı Stradesco’yu kuruyor. Geçtiğimiz haftalarda 55 yaş üstü dijital pazarlama hakkında bilgi sahibi olmayan ama merak duyan profesyonellere şirketinde stajyer olmaları için bir çağrı yaptı. Zeynep aynı zamanda teknoloji konulu üç masal kitabının yazarı. Oldukça çizgi dışı biri olduğu konusunda sanırım bana katılırsınız.

Zeynep iş gücü piyasasındaki dönüşümü memnuniyetle karşılıyor ve kucaklıyor. Gençlerin önceki nesillere nazaran daha talepkar olduğunda hemfikir ancak ona göre olması gereken de bu. Dijital göçebelik çalışana daha fazla özgürlük sunan ve iş tatminini de arttıran bir çalışma modeli.

İçerik pazarlamasında da büyük gelişme olduğunu, ancak bu hızlı gelişmenin birçok “uzman”ı piyasaya çıkardığını, nitelikli bir hizmet almak için iş ve reklam verenlerin kendilerini bu konuda eğitmelerinin faydalı olacağını vurguluyor. Son olarak sosyal medyayı kasıp kavuran influencer rüzgarının Linkedin’e de vardığını haber veriyor. O zaman bizi izlemeye devam edin diyorum. 😊

Bunu paylaşın
Tartışmaya katılın