DYF Kitap Kulübü ile Paranın Psikolojisi

Kitap Kulübünde geçtiğimiz hafta 17inci buluşmamızda Morgan Housel’in Paranın Psikolojisi adlı kitabını konuştuk. Bu bölümde katılımcılarımızın kitaba ilişkin görüşlerine yer verdim.

Paranın Psikolojisi, paranın bir ekonomide nasıl hareket ettiğini, kişisel önyargıların, bilişsel sapmaların ve duygusal faktörün finansal kararlarımızda nasıl önemli bir rol oynadığını anlatıyor. Para söz konusu olduğunda daha rasyonel düşünme ve daha iyi kararlar almak hakkında yol gösteriyor.

Kitabı okurken gerçekten kendisi de bir insan icadı olan para hakkında ne kadar sağlıksız yargılarımız olduğunu fark ediyorsunuz. Öte yandan para mevhumunu lanetlemek ve ondan uzak durmak da bir çözüm değil. Maalesef okulda ve toplumda hayat bilgisine dair önemli konuların konuşulmadığı, öğretilmediği gibi para konusunda da kendi gayretimizle bilinçlenmemiz ve düşünmemiz lazım. Hayatımızın kalitesi ve huzurumuz biraz da bu konuda atacağımız akıllı adımlara bağlı ve tabii ne kadar erken o kadar iyi.
Şimdi sizi üyelerimizin kitap hakkındaki görüşleriyle baş başa bırakayım. Söz alanlar sırasıyla

Belgin Elmas, Yavuz Abut, Mustafa BAȘAR, Cem Cagatay Karaali, Alim Kucukpehlivan, Hatice Ergüven Doydum, Betül Emre, Öykü Elçi Kayalı, Mürsel Çavuş, İzzet Arıkboğa, Özlem Gülay, Selim UYSAL ve Mutlu Peksaygılı

Bunu paylaşın
Tartışmaya katılın

Okumaya devam edin