Gülnaz Bekar ve Kenan Çayır ile Öğretmen Ağı

Bu hafta Değer Yaratmanın Formülü | Podcastinde bir ilki gerçekleştiriyoruz. Ülkemizin en önemli konusu olduğunu düşündüğüm eğitimde, özel sektör destekli bir öğretmenler inisiyatifini Öğretmen Ağı‘nı konuşmak için iki değerli eğitimciyi beraber ağırlıyorum; değişim elçilerinden Gülnaz Bekar ve Öğretmen Ağı İçerik Danışmanı Prof. Dr. Kenan Cayir.

Ülkemizin iki güzide grubu; Vehbi Koç Vakfı / Vehbi Koç Foundation ile Sabanci University tarafından kurulan Eğitim Reformu Girişimi (ERG) – Education Reform Initiative 2014 sonunda bir Öğretmen Araştırması başlatır. Buradan çıkan, “öğretmen olan birey nasıl güçlenir” sorusuna yanıt aramak için 2016-2017 yılları arasında gönüllü öğretmenlerin katılımı, 6 destekçi vakıf ve farklı disiplinlerden eğitimin niteliğinin artmasını dert edinen paydaşlarla birlikte bir pilot çalışması yürütülür.

Biz söyleşimizde 2018 başında uygulanmaya başlayan Öğretmen Ağı modelinin dayandığı temelleri, evrimini, tasarım odaklı düşünme metodu ile yaptığı katkıları ve geleceğini konuştuk.

Sizleri bu ilham verici hikayeyi podcast bölümünden dinlemeye ve elinizi taşın altına koymak için Öğretmen Ağı’na davet ediyorum.

Bunu paylaşın
Tartışmaya katılın

Okumaya devam edin