“Bir gün” bugün olsun!

Bugün ayın son Çarşambası, yani DYF Kitap Kulübü’nün buluşma günü.

Dün katıldığım bir toplantının fuayesinde yeni tanıştığım bir bey, bana kendisine tanıdık geldiğimi söyledi. Ben Linkedin’dendir deyince, “yok sesiniz tanıdık” dedi ve Değer Yaratmanın Formülü | Podcasti dinleyicisi olduğu ortaya çıktı. Çok hoşuma gitti tabii, beğendiği bölümleri sordum ve iki yıl öncesinden bölümler anlattı ve onlar üzerine aldığı aksiyonları… İyi bir kitap okuyucusu olduğunu öğrenince “yarın da kitap kulübü günü malum” deyince yüzünde neden bahsettiğimi anlamamış olmanın tereddüdünü gördüm. Kendi kendime “olamaz canım kaç yıldır beni takip ediyormuş, kitap kulübünü duymamış olamaz” diye düşünürken bu da benim yüzüme yansımış olmalı ki, “son aylarda dinleyemiyorum podcasti” diye bir açıklama yapma gereğini duydu. Yok dedim yarın 29.buluşmamız.

Demek istediğim kendi kendimizle dolu dünyamızda kurgular yapıyoruz, şöyledir böyledir diye yargılar veriyoruz, iyi anlamda da, kötü anlamda da herkesin bizim başarılarımızdan ve başarısızlıklarımızdan haberdar olduğunu, herkesin her şeyin farkında olduğunu sanıyoruz. Gerçek; herkes sadece kendi ilgisini çeken şeylerin çok az bir kısmının farkında. Bu bey, podcastimin birçok bölümünü dinlemesine (yani ortak ilgi alanlarına sahip olmamıza) meraklı, öğrenme, kendini geliştirme duygusuyla dolu biri olmasına rağmen, kitap kulübü 28 ayda onun radarına girmemiş. Hatta Linkedin’den ulaşabileceği kitap kulübü linklerini göstermek için onun telefonundan Linkedin’e girdiğinde beni takip etmediğini fark ettim. Demek ki beni bir bütün olarak görmemiş, ürettiğim içeriklerden biri üzerinden beni takip etmeyi yeterli görmüş ve bu çok normal.

O yüzden bazı şeyleri çok tekrar ettiğim hüsnükuruntusuna kapılmadan tekrar hatırlatayım: Kitap kulübümüz her ayın son Çarşamba günü zoom’da bir araya geliyor. Bugün Jake Knapp ve John Zeratsky’nin Zaman Yaratmak adlı kitabını konuşacağız. Kitabı daha önce okumuş veya kitaptan haberdar bile olmamış olabilirsiniz, bugün aramıza katılmanıza engel değil. Elinizdeki “işler” bitince, şu geçince, bu gelince değil, kitap okuma alışkanlığına bugün başlayın.

“Bir gün” bugün olsun!

Bunu paylaşın
Tartışmaya katılın

Okumaya devam edin