Foto: Jason Leung / Unsplash

Katılımcı yorumları

DER-YA Topluluğu bu hafta başında kapılarını açtı.
Değer Yaratmanın Formülü | Podcaste başladıktan bir yıl sonra dinleyicilerle bir araya gelmek için kitap kulübünü kurmuştum. Topluluk ise bir araya gelerek, birbirimizden güç alarak ve birbirimize güç katarak değer yaratmanın ortamını sunuyor.

Kitap kulübü bu girişimin prototipi gibiydi ve kitap severler ilgi gösterdiği sürece devam edecek. Geçtiğimiz aylarda onlardan deneyimlerini aktarmalarını istemiştim. Ben iyisi mi sözü kitap kulübü katılımcılarımıza bırakayım.

💬 “Vaktimi değerli kullandığımı düşünüyorum.”
💬”Okuduğum bir kitabı farklı insanların da değerlendirmesi kitap hakkında farklı bakış açıları kazanmama ve kitaptan daha fazla yararlanmama imkân tanıyor.”
💬”Ortak okuduğumuz kitabı, birlikte konuşmak, farklı bakış açılarını dinlemek ve kitapta anlatılanları içselleştirmek açısından faydalı oldu. Ay içerisinde kendime hediye ettiğim 2 saat olarak düşünüyorum.”
💬”Düşünce atölyesi gibi, farklı düşüncelerle zenginleşiyoruz”
💬”Birbirini tanımayan insanların bir araya gelerek deneyimlerinden ve kitaplardan bahsettiği, aynı zamanda farklı fikir ve görüşlerin dünyasına inmenizi sağlayan özgün bir etkinlik. “
💬”Mete Bey sayesinde aynı konulara ilgi duyan insanlar bir araya gelip, okuduğumuz kitabın bizde bıraktığı anlamları ortaya koyuyoruz. Bazen hepimiz farklı bir tarafından bakmış oluyoruz. O kitabı okurken, ekipteki diğer arkadaşın gözünden de bir kere daha görebilmek hem şaşırtıyor hem de geliştiriyor. Aynı şeyi okuyup, farklı sonuçlar çıkardığımızı görmek, insanın ne kadar kompleks bir tarafı olduğunu da gösteriyor.”
💬”Farklı düşüncelerin aynı kitap etrafında nasıl şekillendiğini görmek tarifsiz bir duygu. Bu şekilde sektörlerin insanların algısı ve ifade etme biçimleri üzerindeki etkilerini görerek iş hayatına örneklem yapabiliyorum.”
💬”Bir kitap okuduğumda; şu kitabı okudum, bana şöyle katkıları oldu diye paylaşabileceğim bir mecra. Aynı zamanda diğer kişilerin benden farklı olarak, farklı bakış açılarını görebileceğim bir mecra. Aynı zamanda yeni insanlar tanımak güzel. Gerçi birkaç kişi dışında, kim kimdir, nerede yaşar, ne iş yapar bilmiyorum ama zaman içinde kişileri tanıyarak, isimlerini de bilir ve hatırlarım diye düşünüyorum.”
💬”Okuduğum kitaplar hakkında konuşmak, paylaşımlarda bulunmak hem okuduklarımı içselleştirmemi sağlıyor hem de hatırlamamı kolaylaştırıyor. Farklı perspektifleri, düşünceleri dinleme şansı buluyoruz. Önerilen ek kaynaklar ve kitaplar da ek kazanımlar😊”

Bu arada kitap kulübümüzden bazı üyelerimiz de, DER-YA’nın kurucu üyeleri arasında yerlerini aldılar. Linkte👇 topluluk hakkındaki bilgilere bir göz atın, katılmak istiyorsanız elinizi çabuk tutmanızı öneririm, ilk etapta sadece 100 üye alacağız. Görüşmek üzere 🙋🏻‍♂️

Bunu paylaşın
Tartışmaya katılın

Okumaya devam edin