Podcastim 1 Yaşında!

Bu hafta Değer Yaratmanın Formülü | Podcast’inin doğumgünü çerçevesinde benim Linkedin akışı “DYF’yi Koruma ve Yaşatma Haftası” panosuna döndü. 😁

Heyecanımı mazur görün, dile kolay; 24 konuk (19 Türk, 2 ABD’li, 1 Hollanda’lı, 1 İngiliz ve 1 Avustralyalı) ile iki dilde irili ufaklı, benim solo bölümlerim de dahil 40 bölüm kaydetmişiz.

Madem şeffaflık diye her zaman yırtınıyorum (walk-the-talk) size biraz istatistiklerden bahsedeyim.

Bu sabah itibariyle 7,880 kez indirilmiş. Hosting hizmeti aldığım Buzzsprout’un bir başarı sayfası var. Sanıyorum kendi istatistiklerine dayalı (ben belirlemedim bu hedefleri) toplam dinlenmeye 10,000 hedefi koymuş. Kendi açıklamalarına göre anlıyorum ki benim podcast ilk %5-10’luk dilimde. Tamamen organik olarak bence iyi. Tabii bir ivmelenme de var, bütün dinlemelerin 6’da 1’i son ayda gerçekleşmiş. En çok dinlenen bölüm ise 400’e dayandı.

Dinleyicilerimde takip ettiğim kadarıyla Türkiye’deki podcast dinleme ortalamasının aksine iPhone ve Apple podcast uygulaması ağırlığı var, Spotify’in tercih edilme oranı sadece %24. Bu da biraz atipik bir dinleyici kitlesine hitap eden niş bir konuda yayın yaptığımın bir göstergesi galiba. 5 kıtada 54 ülkede dinlenmiş, biliyorum bir kısmı VPN olabilir, ama yine de 389 yerleşim yeri raporlanmış (Aydın İncirliova’dan Montreal Quebec’e), bir yıl önce benim hayal edebileceğimin ötesinde bir erişim doğrusu. 

Bu Pazar günü saat 14-15 arası @Podfresh Round Table’da Sevgili Uraz, Aykut ve İlkan’ın konuğu olacağım. Hem podcastten bahsedeceğiz hem de size çağrı yaptığım araştırmanın sonuçlarından.

Yayınlanan bölüm:

https://youtu.be/dVAbvqbmYr8?t=66

Bunu paylaşın
Tartışmaya katılın