Marka Konseyi ile Marka Devrimi

Markalar Türkiye’nin kalkınmasında nasıl rol oynar? Markalaşmada ne gibi engellerimiz var, nasıl üstesinden gelebiliriz?

ODTÜ Mezunlar günü, pandemi nedeniyle bu yıl 27 Haziran’da ODTÜMİST önderliğinde tüm mezunlar derneklerinin organizasyonuyla sanal bir toplantı olarak yapıldı. ODTÜ mezunu girişimciler tarafından oluşturulan sanal etkinlik platformu Deal Room Events olanaklarıyla “bi’Dünya ODTÜ’lü 2020” adı verilen “uzaktan buluşma”da 91 konuşmacıyla 28 panel düzenlendi.

Bu panellerden birisi de moderatörlüğünü yaptığım, Marka Konseyi’nin değerli üyeleri Güven BorçaOzel Oytun Turkoglu ve Ercan Solmaz‘ın katılımıyla “Marka Konseyi ile Marka Devrimi” isimli paneldi (Bu panelin bir araya gelmesinde katkıları nedeniyle Ömürden M. Sezgin‘e çok teşekkürler)

Marka Konseyi 2016 yılında marka danışmanları ve yöneticilerinin iş dünyasına ve kamu kuruluşlarına markalaşmada vizyon kazandırmak, yol göstermek ve cesaret vermek amacıyla kurduğu bir dernek.

Panelin ismindeki Marka Devrimi’ni ise ülkemizin düştüğü orta gelir tuzağından bizi markaların çıkacağına, katma değerin ARGE, tasarım ve inovasyonun yanı sıra markalaşmayla olacağına inancımızın ifadesi olarak kullandık.

Podcastin bu bölümünü yorumda verdiğim linkten dinleyebilirsiniz.

Bunu paylaşın
Tartışmaya katılın